World-of-Girls
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
World-of-Girls

Vino si alatura-te celui mai cool forum pentru fete. Aici vei gasi cele mai interesante subiecte despre moda, stil, ingrijire, baieti si sanatate, de unde nu va lipsi distractia.Nu mai sta pe ganduri!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Durerile la nivelul coloanei vertebrale

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Anna
Moderator local
Moderator local
Anna


feminin
Numarul mesajelor : 448
Varsta : 28
Localizare : Botosani
Popularitate :
Durerile la nivelul coloanei vertebrale Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Durerile la nivelul coloanei vertebrale Right_bar_bleue

Data de inscriere : 30/09/2008

Durerile la nivelul coloanei vertebrale Empty
MesajSubiect: Durerile la nivelul coloanei vertebrale   Durerile la nivelul coloanei vertebrale Icon_minitimeMar Oct 07, 2008 9:45 pm

nu cred ca este o boala neaparat...dar ma doare spatele foarte des deoarece ghiozdanul meu este foarte greu,cand scriu nu stau dreapta..desi am incercat sa ma corectez iar cand stau la calculator la fel iar dimineata cand ma trezesc observ ca am dormit gheboasa.nu stiu ce sa fac....sora mea are scolioza..sau cum s-o chema acea boala de spate din cauza ca a stat gheboasa cand a scris si din cauza ghiozdanului.Ea este acum la facultate..iar boala a avut timp pe parcursul a 12 ani de scoala sa se agraveze..nu as vrea sa patesc la fel..avand in vedere ca sunt in clasa a 6a...ce parere aveti? prezentati si voi dureri la nivelul coloanei vertebrale?
Sus In jos
http://hp-forum.forumotion.net
over~used
Moderator local
Moderator local
over~used


feminin
Numarul mesajelor : 1034
Varsta : 32
Localizare : between insane and insecure
Popularitate :
Durerile la nivelul coloanei vertebrale Left_bar_bleue50 / 10050 / 100Durerile la nivelul coloanei vertebrale Right_bar_bleue

Data de inscriere : 23/07/2008

Durerile la nivelul coloanei vertebrale Empty
MesajSubiect: Re: Durerile la nivelul coloanei vertebrale   Durerile la nivelul coloanei vertebrale Icon_minitimeMar Oct 07, 2008 10:13 pm

prietena mea are scolioza. la ea e din cauza ca in clasele primare a avut un ghiozdan care se purta pe un umar... acum o doare spatele cand sta dreapta. nush cum ai putea sa opresti avansarea.
Sus In jos
http://last.fm/user/iluzoriu
Anna
Moderator local
Moderator local
Anna


feminin
Numarul mesajelor : 448
Varsta : 28
Localizare : Botosani
Popularitate :
Durerile la nivelul coloanei vertebrale Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Durerile la nivelul coloanei vertebrale Right_bar_bleue

Data de inscriere : 30/09/2008

Durerile la nivelul coloanei vertebrale Empty
MesajSubiect: Re: Durerile la nivelul coloanei vertebrale   Durerile la nivelul coloanei vertebrale Icon_minitimeMier Oct 08, 2008 10:27 am

ceea ce este si mai rau,dupa parerea mea este ca totul depinde de tine...atunci cand scrii sau stai la calculator trebuie sa ai o pozitie dreapta a coloanei..cat despre ghiozdan chiar nu stiu cum sa procedez,avand in vedere ca este foarte greu al meu :(
Sus In jos
http://hp-forum.forumotion.net
`Jocker~Smile`
Beginner...
Beginner...



feminin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 29
Localizare : chiar acolo...ma vezi?
Popularitate :
Durerile la nivelul coloanei vertebrale Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Durerile la nivelul coloanei vertebrale Right_bar_bleue

Data de inscriere : 22/01/2009

Durerile la nivelul coloanei vertebrale Empty
MesajSubiect: Re: Durerile la nivelul coloanei vertebrale   Durerile la nivelul coloanei vertebrale Icon_minitimeJoi Ian 22, 2009 11:17 pm

era un timp in care aveam dureri de spate, dar acum mi-au trecut pentru k am trecut bine de tot pe sport
Sus In jos
Ada
Cildysh
Cildysh
Ada


feminin
Numarul mesajelor : 257
Varsta : 129
Localizare : bt
Popularitate :
Durerile la nivelul coloanei vertebrale Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Durerile la nivelul coloanei vertebrale Right_bar_bleue

Data de inscriere : 12/10/2008

Durerile la nivelul coloanei vertebrale Empty
MesajSubiect: Re: Durerile la nivelul coloanei vertebrale   Durerile la nivelul coloanei vertebrale Icon_minitimeSam Feb 07, 2009 12:16 pm

hmm... si eu am ... un inceput de Hernie Cerbicala :| din cauza ca eu tot car chestii . ba in mana , ba ghiozdanul . Si tata mi-a zis sa nu duc NIMIC in spate, oricat ar fi de gol , deoarece este aceeasi chestie . oricum , eu nu pot renunta la ghiozdan cand merg prin oras Durerile la nivelul coloanei vertebrale 427581) desi de cateva ori m-am dus fara el , am impresia ca merg asa...fara nici o treaba . nu stiu daca ma intelegeti :D
Sus In jos
Continut sponsorizat





Durerile la nivelul coloanei vertebrale Empty
MesajSubiect: Re: Durerile la nivelul coloanei vertebrale   Durerile la nivelul coloanei vertebrale Icon_minitime

Sus In jos
 
Durerile la nivelul coloanei vertebrale
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
World-of-Girls :: Health :: Sanatatea :: Ingrijirea-
Mergi direct la: