World-of-Girls
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
World-of-Girls

Vino si alatura-te celui mai cool forum pentru fete. Aici vei gasi cele mai interesante subiecte despre moda, stil, ingrijire, baieti si sanatate, de unde nu va lipsi distractia.Nu mai sta pe ganduri!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Trucuri pentru unghii perfecte

In jos 
+4
py$ycutz@ re@
MooN^^PhoENix>.<
Obileh
~PlastiC SmilE~
8 participan?i
AutorMesaj
~PlastiC SmilE~
..::Crazzy Us::..
..::Crazzy Us::..
~PlastiC SmilE~


feminin
Numarul mesajelor : 2594
Varsta : 28
Localizare : pe undeva pe langa Bucuresti, pe sub Bucuresti sau prin Bucuresti:-?Romania:-??
Popularitate :
Trucuri pentru unghii perfecte Left_bar_bleue89 / 10089 / 100Trucuri pentru unghii perfecte Right_bar_bleue

Data de inscriere : 22/07/2008

Trucuri pentru unghii perfecte Empty
MesajSubiect: Trucuri pentru unghii perfecte   Trucuri pentru unghii perfecte Icon_minitimeJoi Iul 24, 2008 9:32 am

* Alege un dizolvant fara acetona,ca sa nu deshidratezi unghia.
Cu un disc demachiant, inlatura resturile de lac de pe unghii.


*
Pentru a evita exfolierea unghiilor si, implicit, ruperea lor, pileste-le intr-o singura directie,fara a folosi miscari bruste sau puternice. pentru a da unghiilor tale forma dorita, utilizeaza o pila nemetalica, cu mai multe fete



*
Nu folosi oja daca nu ai unghiile ingrijite!


*
Indiferent cat esti de nervoasa, evita sa iti mai rozi unghiile! Daca nu poti scapa de acest obicei, foloseste lacul incolor cu gust amar [Anti-Nail Briting de la Deborah 19 lei]


*
Aplica oja doar dupa ce ai folosit base coat


*
foloseste,in fiecare zi pentru unghii si cuticule, o crema emolienta





Daca unghiile tale sunt moi si se rup usor,iti poti prepara acasa o solutie intariroare din miere (1/2 cescuta),ulei,un galbenus de ou si un pic de sare. Amesteca ingredientele si aplica apoi solutia, timp de 15 zile, pe unghiile curate.


din revista Cool Girl/nr.7./20 martie 2008/
Sus In jos
Obileh
Administrator
Administrator
Obileh


feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 28
Localizare : OverARainbow
Popularitate :
Trucuri pentru unghii perfecte Left_bar_bleue70 / 10070 / 100Trucuri pentru unghii perfecte Right_bar_bleue

Data de inscriere : 10/07/2008

Trucuri pentru unghii perfecte Empty
MesajSubiect: Re: Trucuri pentru unghii perfecte   Trucuri pentru unghii perfecte Icon_minitimeJoi Iul 24, 2008 11:05 am

Mi se par foarte practice aceste sfaturi..doar ca..cine sta sa isi dea unghile cu toate chestile acestea, mai ales ca produsele nu sunt foarte ieftine..?
Sus In jos
marya
Vizitator




Trucuri pentru unghii perfecte Empty
MesajSubiect: Re: Trucuri pentru unghii perfecte   Trucuri pentru unghii perfecte Icon_minitimeJoi Iul 24, 2008 12:18 pm

Foarte interesant articolul. Stiam toate aceste sfaturi pe care le pun in practica, dar nu stiam acel tratament pt unghiile care se rup repede. Iti multumesc ca l-ai pus. O sa incerc curand reteta! Trucuri pentru unghii perfecte 427581
Sus In jos
MooN^^PhoENix>.<
Beginner...
Beginner...
MooN^^PhoENix>.<


feminin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 29
Localizare : Pe un nor:X
Popularitate :
Trucuri pentru unghii perfecte Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Trucuri pentru unghii perfecte Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/07/2008

Trucuri pentru unghii perfecte Empty
MesajSubiect: Re: Trucuri pentru unghii perfecte   Trucuri pentru unghii perfecte Icon_minitimeLun Iul 28, 2008 1:53 pm

eu am stat sa imi dau unghile un chestia aia anti-ros...acu nu mi le mai rod...o sa incerc sa aplic sfaturile Trucuri pentru unghii perfecte 657804 shi retzeta mi se pare foarte interesanta....poate o incerc kndva
Sus In jos
py$ycutz@ re@
Teen-ager
Teen-ager
py$ycutz@ re@


feminin
Numarul mesajelor : 313
Varsta : 28
Localizare : SweetCity
Popularitate :
Trucuri pentru unghii perfecte Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Trucuri pentru unghii perfecte Right_bar_bleue

Data de inscriere : 28/07/2008

Trucuri pentru unghii perfecte Empty
MesajSubiect: Re: Trucuri pentru unghii perfecte   Trucuri pentru unghii perfecte Icon_minitimeVin Aug 08, 2008 5:07 pm

sunt de acord cu iulia..adika..eu personal..mi-ar placea...dar...nu am rabdare.. Trucuri pentru unghii perfecte 657804
Sus In jos
Anny
Beginner...
Beginner...
Anny


feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti
Popularitate :
Trucuri pentru unghii perfecte Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Trucuri pentru unghii perfecte Right_bar_bleue

Data de inscriere : 06/08/2008

Trucuri pentru unghii perfecte Empty
MesajSubiect: Re: Trucuri pentru unghii perfecte   Trucuri pentru unghii perfecte Icon_minitimeMier Aug 13, 2008 1:59 pm

Da,interesant....dar yo ma bazez pe mine...im fac mereu manichiura si pedichiura si prietenel ma pun mereu sa le fac yo pt.ca stiu ca le fac foarte foarte frumos...
Sus In jos
Cristinush
Baby
Baby
Cristinush


feminin
Numarul mesajelor : 54
Varsta : 28
Localizare : Pe scaun..
Popularitate :
Trucuri pentru unghii perfecte Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Trucuri pentru unghii perfecte Right_bar_bleue

Data de inscriere : 20/08/2008

Trucuri pentru unghii perfecte Empty
MesajSubiect: Re: Trucuri pentru unghii perfecte   Trucuri pentru unghii perfecte Icon_minitimeDum Aug 24, 2008 3:05 pm

Eu nu-mi rod unghiile dar tot se exfoliaza si se rup..am incercat multe dar nu merge...
Sus In jos
http://zoper.forumz.ro
Mayume
Cildysh
Cildysh
Mayume


feminin
Numarul mesajelor : 102
Varsta : 29
Localizare : the city of dreams. somethimes,when i look more normal,it can be called Constanta :D
Popularitate :
Trucuri pentru unghii perfecte Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Trucuri pentru unghii perfecte Right_bar_bleue

Data de inscriere : 30/08/2008

Trucuri pentru unghii perfecte Empty
MesajSubiect: Re: Trucuri pentru unghii perfecte   Trucuri pentru unghii perfecte Icon_minitimeSam Aug 30, 2008 8:47 pm

eu n-am incercat nimic special,in afara de ingrijirea *obligatorie* Trucuri pentru unghii perfecte 427581) nu mi le rod...
si tin...nah,se mai rup,k orice unghie...dar nu prea se exfoliaza...
Sus In jos
Pinky
Cildysh
Cildysh
Pinky


feminin
Numarul mesajelor : 254
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti,Romania
Popularitate :
Trucuri pentru unghii perfecte Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Trucuri pentru unghii perfecte Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/09/2008

Trucuri pentru unghii perfecte Empty
MesajSubiect: Re: Trucuri pentru unghii perfecte   Trucuri pentru unghii perfecte Icon_minitimeMar Sept 09, 2008 10:51 am

Eu am de la sephora un ulei pentru cuticule cu ulei de bambus,de palmier ,aloe vera si vit. F
Sus In jos
http://www.happy-teenagers.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Trucuri pentru unghii perfecte Empty
MesajSubiect: Re: Trucuri pentru unghii perfecte   Trucuri pentru unghii perfecte Icon_minitime

Sus In jos
 
Trucuri pentru unghii perfecte
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Trucuri pentru o privire irezistibila
» Unghii false
» Cum alegi manichiura si lacul de unghii
» Accesoriile pentru par
» Test pentru blonde

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
World-of-Girls :: Beauty & Style :: Beauty&Make-up :: Manichiura&Pedichiura-
Mergi direct la: